A 3E2 osztály tanulója, Vanka Csaba a Szép Magyar Beszéd verseny döntőjében

Iskolánk tanulója, Vanka Csaba (3E2) április 16-tól 19-ig részt vett a győri Kazinczy Ferencről elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny kárpát-medencei döntőjében. A verseny a helyes magyar beszéd és kiejtés ápolásáról és a fiatalok anyanyelv iránti tiszteletének kifejezéséről szólt. A határokat átívelő rendezvény során barátkoztunk, neves színművészek és nyelvészek előadásait hallgathattuk meg és a győri zsinagóga…

Belgrádi kirándulás

Iskolánk tanulói az elmúlt héten ellátogattak az újvidéki oktatási, könyv- és gaming vásárra, valamint a belgrádi autókiállításra és az Illúziók Múzeumába. A szép idő lehetőséget adott arra, hogy megismerkedjenek az egyetemi újdonságokkal, az autóipar legfrissebb fejlesztéseivel, valamint arra is, hogy kikapcsolódjanak és felfedezzék ezeket a városokat.

A Rákóczi Szövetség diákutaztatási pályázatának keretében iskolánk tanulói és tanárai március 12-13-án Győrbe látogattak

A Rákóczi Szövetség diákutaztatási pályázatának keretében iskolánk tanulói és tanárai március 12-13-án Győrbe látogattak. A kirándulás első állomása a Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium volt, ahol az intézmény igazgatója és helyettesei kedves szavakkal és ajándékokkal fogadtak bennünket. Bemutatták iskolájuk történetét, a szakirányokat és körbevezettek bennünket az épületben. Az 1848-49-es magyar…

Körzeti szavalóverseny

Iskolánk 1F2 osztályának tanulója, Jovanović Nikoletta részt vett a Szabadkai Városi Könyvtárban a körzeti szavalóversenyen, melyen kiemelkedően teljesített, és továbbjutott a tartományi versenyre. Mentora Zolcer Andrea magyartanárnő volt. Gratulálunk neki!

Bálint-napi irodalmi és képzőművészeti pályázat

Diákjaink a Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ szervezésében megrendezett Bálint-napi irodalmi és képzőművészeti pályázaton kiemelkedő eredményeket értek el versírás kategóriában. Randovics Ramóna (1F2) és Kara Bence (4E2) különdíjban részesültek, míg két diákunk, Sevárac Lejla (1F2) és Surányi Henrik (4E2) az első díjat érdemelték ki. Felkészítő tanáruk Zolcer Andrea volt. Gratulálunk nekik!